Famarol Słupsk części – co oferuje ta marka?

Tradycja i nowoczesność Famrol Słupsk części

Famarol to uznany producent maszyn rolniczych ze Słupska. Powstanie firmy datowane jest na 1 kwietnia 1947 roku. Uruchomiono wtedy produkcję pługów. W niedługim czasie dołączyły do nich brony talerzowe. Początki marki sięgają jednak okresu międzywojennego. W 1920 roku fabrykę maszyn rolnych w Słupsku otworzył August Ventzki. Natomiast w latach 80-tych zatrudniano tam prawie 1600 osób. Dzisiaj, by zachować wysoką powtarzalność produkowanych Famarol Słupsk części, ekipę pracowniczą wspierają zrobotyzowane stanowiska spawalnicze i prasy krawędziowe. Rocznie z linii produkcyjnych zjeżdża około 600 pras rolujących jak i od 300 do 4000 kosiarek bębnowych i dyskowych. Pomimo wielu zmian nazwy, zasługą ponad wiekowej tradycji, zakład ugruntował swoją pozycję na rynku, wciąż zachowując daleko idącą rozpoznawalność marki. W 2006 roku Famarol Słupsk został przejęty przez Unia Group. Z historią sięgającą 1920 roku wydaje się być idealnym partnerem polskich jak i zagranicznych rolników.

Rozbudowana oferta maszyn własnych i licencyjnych

W bogatej ofercie Famarol sklep firmowy znaleźć można konstrukcje własne jak i licencyjne. Pługi, kombajny czy lekkie siewniki zbożowe to jedne z nich. Każdy z tych produktów znajdzie zastosowanie w gospodarstwach rolnych o mniejszych jak i większych areałach. Famarol Słupsk jako pierwsi w kraju produkowali, na zakupionej licencji, kosiarki rotacyjne. Dużą popularnością cieszyły się również kombajny do zbioru buraków cukrowych. W 2010 znowu wyprzedzili krajową konkurencję, opracowując i stając się producentem pierwszej polskiej prasoowijarki. Do tej pory takie maszyny oferowali jedynie zachodni producenci. Obok kosiarki bębnowej, jednym z najbardziej rozpoznawalnych produktów jest lemiesz Unia, który na długo stał się wyznacznikiem niepodrabialnej jakości wśród polskich rolników.

Części zamienne i usługi serwisowe

Poza produkcją gotowych maszyn, Famarol zajmuje się również wytwarzaniem ich części zastępczych. Dlatego też, wysokiej jakości noże do kosiarki, koła zębate i pasowe oraz wiele rodzajów podzespołów można nabyć w sklepie fabrycznym marki Unia Grudziądz. Równocześnie wychodząc na spotkanie oczekiwaniom swoich klientów, Famarol oferuje również pomoc i doradztwo oraz serwisowanie części. W związku z tym, by dokonać zakupu, nie trzeba wcale odwiedzać sklepu stacjonarnego. Po wpisaniu w Google Famarol Słupsk części zamienne i znalezieniu interesującego nas produktu, można go po prostu zamówić z wysyłką. Dzięki temu produkty trafiają w każdy rolniczy zakątek kraju.